Dzień Nauczyciela i ślubowanie

Uczniowie naszej szkoły w wyjątkowy sposób podziękowali nauczycielom za ich trud i pracę. Widzowie zebrani w auli szkoły zobaczyli program stacji KosibaTV zawierający prognozę pogody, reklamy oraz reportaż ukazujący „trudy życia” zwykłego ucznia. Jednak na samym początku wszyscy podziwiali występ naszych najmłodszych pierwszaków, którzy razem ze swoją wychowawczynią – p. Anią Piwowarczyk przygotowali i przedstawili piękny wierszyk! Pani Dyrektor Bożena Prochwicz, przy pomocy magicznego i bardzo zasłużonego ołówka, pasowała najmłodszych i nieco starszych pierwszaków – przedstawicieli klas pierwszych gimnazjum i szkoły przysposabiającej do pracy – na uczniów naszej szkoły.
Następnie na zebranych czekało kilka miłych chwil z piosenką i uśmiechem. Podane przez Chmurkę Natalię informacje o wzrastającej temperaturze uczniowskich uczuć oraz zbliżającym się froncie wakacyjnym wzbudziły aplauz widzów. Gorącymi brawami przyjęto reklamy „pomocy naukowych”, a sceny z uczniowskiego życia przetykane układami tanecznymi i piosenkami wywołały u wszystkich radosny nastrój. Wizyta na Olimpie i rozdanie nagród – jabłek również wzbudziły uznanie. Program pomogły dzieciom przygotować A. Romańska, K. Majcherczyk, A. Turakiewicz, S. Baran, J. Rosół, A. Kowalska.
Dodatkową atrakcją i niespodzianka była premiera filmu o wakacyjnych ekologicznych półkoloniach odbywających się w lecie na terenie naszej szkoły. Dzieci z satysfakcją rozpoznawały siebie i kolegów oraz wspominały ciepłe, wakacyjne dni. Film zrealizowali M. Majka oraz R. Warwas.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus