Warsztaty pszczelarskie

Dzisiaj w naszej szkole gościliśmy panią Monikę Kuc, która zorganizowała dla nas warsztaty pszczelarskie. Pszczelarstwo, obok dogoterapii, jest prawdziwą pasją pani Moniki. W niezwykle interesujący sposób opowiedziała nam ona o zwyczajach pszczół i organizacji pracy rodziny pszczelej. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i rolą jaką pełnią w środowisku naturalnym. Uczniowie dowiedzieli się jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak np. podkurzacz. Zaglądali do wnętrza tradycyjnego ula oraz oglądali z bliska owady i uczyli się rozróżniać: pszczołę, osę, trzmiela oraz szerszenia. Uczniowie poznali również zasady bezpiecznego kontaktu z pszczołami. Wszystkie dzieci degustowały też różne gatunki miodu z pasieki pani Moniki oraz przymierzały stroje pszczelarskie.
Zajęcia bardzo nam się podobały i mamy nadzieję na kolejne spotkanie poświęcone tematyce pszczelarstwa!
Składamy serdeczne podziękowania pani Monice Kuc za czas poświęcony uczniom naszej szkoły!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus