Trening z Mistrzem – aerobic sportowy

Aerobic sportowy jest dynamicznie rozwijającą się dyscypliną sportu na świecie. W ostatnich latach jest coraz bardziej popularny szczególnie w środowisku akademickim. Na naszym kolejnym spotkaniu z cyklu „Trening z Mistrzem” gościliśmy przedstawicieli tej właśnie niezwykłej dyscypliny sportowej. Diana Chmielnicka, Joanna Ciepielowska, Michał Frosik i Grzegorz Błasiak to akademiccy Mistrzowie Polski, a także uczestnicy i medaliści Mistrzostw Europy. Nasi goście w swojej dyscyplinie sportu muszą wykazać się siłą dynamiczną i statyczną, gibkością, a także wytrzymałością, co fantastycznie zaprezentowali na naszym dzisiejszym spotkaniu. Szybko okazało się, że pompki, skoki, szpagaty oraz podpory to bardzo trudne elementy ćwiczeń aerobicowych. Przy dźwiękach dynamicznej muzyki wszyscy uczestnicy treningu próbowali nadążyć za naszymi mistrzami i bardzo szybko okazało się, że trzeba mieć niezwykłą wytrzymałość, aby uprawiać te dyscyplinę sportu. Nasi mistrzowie tradycyjnie na zakończenie treningu nagrodzili najbardziej aktywnego uczestnika zajęć – tym razem została nim Wika Wojciechowska z klasy VIUA. Gratulujemy!
Naszym gościom serdecznie dziękujemy za wrażliwość, uśmiech, zaangażowanie i czas poświęcony uczniom naszej szkoły!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus