Podsumowanie projektu gimnazjalnego

Przez kilka ostatnich miesięcy uczniowie klasy 2 gimnazjum realizowali projekt gimnazjalny – „Spotkania z bohaterami Sienkiewicza”. W jego ramach podjęli wiele ciekawych inicjatyw i zrealizowali kilka nieszablonowych pomysłów. W szkolnej bibliotece wyszukali informacje dotyczące naszego noblisty. Przygotowali gazetkę ścienną, która można było oglądać na korytarzu. Przy pomocy nauczycielek zorganizowali konkurs plastyczny dla klas młodszych. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem był dzisiejszy finał projektu – konkurs wiedzy dla nauczycieli! Opracowano pytania i zadania, wytypowano nauczycielki, stworzono piękne zaproszenia i ….konkurs odbył się dziś. Do rywalizacji przystąpiły Panie: Magdalena Pasek, Magdalena Zakolska i Adriana Kowalska. Dzielne zawodniczki dopasowywały przedmioty do dzieł Sienkiewicza, słuchały muzyki z filmów na podstawie jego książek, a nawet układały puzzle na czas! Najwięcej emocji wzbudziło jednak oglądanie zagadkowych scenek przygotowanych przez uczniów. Nauczycielki nie miały jednak żadnych problemów z rozpoznaniem Patryka – Nerona, Zosi – Hajduczka, Grzesia i Marcina – walczących Kmicica i Wołodyjowskiego, Kuby W. – Janka Muzykanta oraz Natalii i Kuby – Danusi ratującej Zbyszka. Konkurs rewelacyjnie prowadziła Patrycja, która ogłosiła wyniki. Zabawie towarzyszyło mnóstwo śmiechu, co pomoże zapamiętać na dłużej tytuły książek wybitnego Polaka, który pisał „ku pokrzepieniu serc”. Podsumowanie projektu było niezwykle udane, a jego tematyką uczniowie klasy 2 gimnazjum wpisali się w obchody ogólnopolskiego Roku Sienkiewiczowskiego.
W przygotowaniach projektu uczniów wspierały K. Majcherczyk i A. Romańska.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus