Wycieczka

Uczniowie klasy 2Z w ramach tematu tygodniowego ”W sklepie” wybrali się do pobliskiego sklepu wielobranżowego „Paleo”. Podczas drogi do sklepu chłopcy obserwowali ruch drogowy oraz utrwalili zasady bezpiecznego poruszania się po drodze. W sklepie uczniowie obserwowali regały sklepowe oraz poznali prace Pani ekspedientki. Na koniec mieli możliwość z pomocą Pań kupić mały, słodki drobiazg.
W następnym tygodniu w ramach bloku tematycznego „Świat książki” uczniowie zwiedzali szkolną bibliotekę. Chłopcy poznali pracę Pani bibliotekarki oraz znaleźli wiele ciekawych i interesujących książek. Na zakończenie wizyty pani bibliotekarka przeczytała bajkę. Następną wycieczką w ramach tematu z książkami było wyjście do pobliskiej księgarni. Na miejscu Pan zapoznał nas z wyposażeniem sklepu. Przedstawił ciekawe pozycje książkowe dla dzieci. Celem wycieczki było przede wszystkim zaznajomienie z pracą księgarza oraz zapoznanie z wyglądem i księgozbiorem sklepu. Uczniowie mieli możliwość obserwować ludzi robiących zakupy. Największe wrażenie zrobiła jednak mnogość i różnorodność zgromadzonych tam książek.

Opracowała: J. Tutak

Facebooktwittergoogle_plus