Małopolskie Zawody Lekkoatletyczne

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Marcin Kozioł, Bartek Karnia, Konrad Zapiór,Adrian Mendalski,Tomasz Smoleń,Piotr Jania,Marcin Król, Jakub Dymurski, Patrycja Juszczyk,Patryk Front,Franciszek Kasprzyk,Daniel Gawlik 12 maja wzięła udział w lekkoatletycznych zawodach sportowych rozgrywanych na stadionie AWF w Krakowie. Spośród siedmiu konkurencji, po zaciętych bojach i zmaganiach wywalczonych zostało pięć medali: Pierwszy złoty medal po fantastycznym biegu na 200 m i zdystansowaniu rywali zdobył Konrad Zapiór,ale to nie był koniec jego zdobyczy. Chwile później w konkursie skoku wzwyż dorzucił srebrny krążek,a trzecie miejsce zajął Marcina Król. Jak się okazało brązowy medal był tylko przedsmakiem umiejętności Marcina , a prawdziwą siłę pokazał w biegu na 1500m, w którym był bezkonkurencyjny w swej kategorii wiekowej i z bardzo dużą przewagą zdobył drugi złoty medal dla naszej szkoły. Należy również nadmienić , że fantastyczną postawą wykazał się nasz drugi reprezentant na tym dystansie Jakub Dymurski, który po heroicznej walce o brązowy medal, biegnąc bark w bark do samej mety ustąpił tylko o 4 setne sekundy swojemu rywalowi, zajmując ostatecznie czwartą pozycję. Czwarte miejsce osiągnął również w skoku wzwyż,a piate miejsce powędrowało do Adriana Mendalskiego.Jedyna nasza reprezentantka Patrycja Juszczyk w skoku w dal osiągnęła trzeci rezultat i zdobył brązowy medal. W konkurencjach rzutnych Marcin Kozioł zajął czwarte miejsce w rzucie dyskiem i szóste miejsce w pchnięciu kulą. Cała nasza reprezentacja z dużym zaangażowanie brała udział w poszczególnych konkurencjach dostarczając wszystkim dużo emocji i wynosząc ogrom satysfakcji i doświadczenia z którego będą korzystać w trakcie kolejnych zawodów.

Opracował: M. Mikołajczyk

Facebooktwittergoogle_plus