„Gościnna Dąbrowa”

W piątek 6 maja uczniowie z klasy IIIu, Vub i VIu wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Gospodarstwa Agroturystycznego „Gościnna Dąbrowa”. Piękna, malownicza okolica oraz słoneczna pogoda towarzyszyły dzieciom przez cały dzień. Po przyjeździe na miejsce uczniowie poznali proces powstawania chleba, brali również udział w jego przygotowaniu – samodzielnie wyrabiali ciasto oraz formowali bułeczki. Kolejną atrakcją było przygotowanie masła w maselnicy, które później ze smakiem zjedliśmy podczas śniadania. Uczniowie mieli okazję zobaczyć narzędzia rolnicze, używane przez naszych dziadków, mielili zboże na żarnach, odwiedzili także zwierzęta w oborze. Jednak największym przeżyciem okazała się przejażdżka na łąkę wozem drabiniastym, a tam oglądanie spacerującego bociana, bażantów, krowy oraz konika. Swoim żółtym kolorem zachwyciły nas również piękne pola rzepaku. Serdeczne podziękowania kierujemy do właścicieli Gospodarstwa „Gościnna Dąbrowa” za poświęcony czas i ciepłe przyjęcie. Dla nas to była niezapomniana przygoda!

Opracowała: M. Kaczor i R. Zawora

Facebooktwittergoogle_plus