Festiwal Bona Fide

Na kolejnym ósmym już Podgórskim Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych Bona Fide zaprezentował się zespół baletowy „Świergotki” w nowym układzie choreograficznym „Taniec syrenek”.

…Hen, daleko od brzegów, aż na środku morza, gdzie nic nie widać tylko błękit nad falami, gdzie woda przezroczysta jak kryształ najczystszy, a ciemnoszafirowa  jak bławatek jest głębia niezmierzona, otchłań tak głęboka, iż żaden okręt tutaj przystanąć nie może, bo kotwica dna nie dosięgnie. W tej niezgłębionej otchłani mieszkały piękne Syreny…

Tak rozpoczynała się znana baśń Hansa Christiana Andersena, która była inspiracją do stworzenia nowego układu tanecznego naszych małych baletnic. Przy dźwiękach pięknej nastrojowej muzyki małe syrenki pokazały jak zwykle lekkość i grację ruchów. W swoim tańcu ukazały poezję podwodnego, magicznego świata. Mamy nadzieję, że występ grupy dostarczył wszystkim odbiorcom niezapomnianych wrażeń!
Szczególne podziękowania składamy Darkowi z klasy 2L, który niezwykle ekspresyjnie wcielił się w rolę księcia uwięzionego w ciele ryby oraz gimnazjalistom – Iwonie, Klaudii, Norbertowi (kl. 3Gż) Grzegorzowi (kl. 3G) oraz Kubie i Marcinowi (kl. 2G), którzy z niezwykłą gracją odtworzyli morskie fale.
Układ „Świergotek” przygotowany został pod kierunkiem M. Majki i A. Znamirowskiej.

Zapraszamy do fotogalerii (próba generalna w szkole oraz występ w Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay”).

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus