Z wizytą w Radio Kraków

Radio Kraków to jedna z siedemnastu samodzielnych rozgłośni Polskiego Radia nadająca całodobowy program regionalny z województwa małopolskiego. Marzeniem niektórych uczniów naszej szkoły było zwiedzenie nowoczesnej siedziby rozgłośni i poznanie z bliska tajników pracy radiowca. W piątkowy poranek 11 marca to marzenie udało się spełnić. W progach nowoczesnego gmachu Radia Kraków powitał nas dziennikarz pan Grzegorz Bernasik, który ze swadą i niezwykle ekspresyjnie (czym wzbudził nasz entuzjazm) opowiadał o pracy radiowca. Zobaczyliśmy studio nagraniowe i studia emisyjne, dowiedzieliśmy się i przekonaliśmy na własnej skórze, że radio to prawdziwy teatr wyobraźni. Nadajniki, satelity, odbiorniki, fale długie, fale krótkie – okazuje się, że radio to mocno skomplikowana sprawa… W wyprawie do tej niezwykłej krainy radiowej fantazji uczestniczyli uczniowie klasy 3Gż, 2G i 6L.

Serdecznie dziękujemy pani Dyrektor Pionu Marketingu i Impresariatu Artystycznego Radia Kraków Beacie Bali za umożliwienie uczniom naszej szkoły wizyty w tym niezwykłym miejscu!

Opracowała: M.Majka

Facebooktwittergoogle_plus