Sesja BMI

W naszej szkole realizowanych jest wiele różnorodnych form kształtujących właściwe zachowania prozdrowotne, które mają później odzwierciedlenie w życiu codziennym. Po wielu ciekawych prelekcjach dotyczących właściwego odżywiania i utrzymaniu prawidłowej masy ciała przyszedł czas na pomiary BMI i określanie parametrów w siatce centylowej. Zadania tego podjęła się nasza szkolna pielęgniarka – pani Bernadetta Waś oraz koordynator Szkolnego Programu Edukacji Zdrowotnej pani Katarzyna Słowiak. Wszyscy uczniowie zostali zmierzeni i zważeni. Bardzo chętnie i z przejęciem podeszli do zadania. Każdy z niecierpliwością czekał na swój wynik. Pani pielęgniarka z każdym omawiała go indywidualnie i udzielała wskazówek dietetycznych. Była to kolejna ważna lekcja, na której uczniowie w bardzo miłej atmosferze dowiedzieli się jak ważne jest zdrowie i jak wiele od nas samych ono zależy.

Opracowała: K. Słowiak

Facebooktwittergoogle_plus