„Mam haka na raka”

W czwartek 10 marca uczniowie klas: 2G, 3Gż, 1PP i 2PP oraz podopieczni ŚDS w Tomaszkowicach wzięli udział w szkolnym konkursie „Mam haka na raka”. Jego celem było kształtowanie postaw prozdrowotnych poprzez edukację oraz oswajanie młodzieży z tematem chorób nowotworowych. Uczestnicy konkursu zmierzyli się zarówno z pytaniami teoretycznymi jak i zadaniami praktycznymi. Wszyscy wykazali się znakomitą znajomością zagadnień profilaktyki nowotworowej. Tematy takie jak: ochrona przed czerniakiem – skutki nadmiernego opalania się, ochrona przed rakiem płuc – palenie papierosów, zanieczyszczenie powietrza, zagadnienie szczepień ochronnych, badań diagnostycznych, potrzeba prowadzenia zdrowego stylu życia, okazały się dobrze znane naszym uczniom. A oto wyniki konkursu:
I miejsce:
drużyna w składzie: Adrian G. (kl. 1PP), Tomek S. (kl. 1PP), Magda J. (ŚDS Tomaszkowice)
II miejsce
drużyna w składzie: Bartek K. (kl. 2PP), Patryk B. (kl. 2G), Krzysztof G. (ŚDS Tomaszkowice)
II miejsce (ex aequo)
drużyna w składzie: Patrycja J. (kl.2G), Grzegorz G. (kl. 2PP), Teresa S. (ŚDS Tomaszkowice)

DOŁĄCZ DO NAS! MIEJ HAKA NA RAKA!

Konkurs przygotowały panie: M. Majka i K. Biel.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus