Jak powstało Eko-jajo?

Po raz drugi uczniowie naszej szkoły postanowili przystąpić do konkursu ekologicznego organizowanego przez Leroy Merlin Kraków – Bonarka. W tym roku główna idea konkursu, a więc dbałość o przyrodę i czystość środowiska, potrzeba segregacji śmieci oraz wykorzystywania materiałów wtórnych w codziennym życiu, zrealizowała się w działaniu uczniów, którzy zaprojektowali i wykonali „Eko-jajo na Wielkanoc”. Do pracy przystąpiły dzieci z klasy 2L i 2U, które ochoczo zbierały materiały wtórne i wspólnie z paniami wymyślały sposób na ich wykorzystanie do budowy ekologicznego jajka. Wśród naszych surowców znalazły się stare gazety, nakrętki, kapsle, pojemniki po serkach i jogurtach, pudełka po butach, tektura, karteczki z torebek herbaty i wiele innych. Ekologiczne jajo z każdym dniem nabierało kolorów i było coraz piękniejsze. Wreszcie praca nad naszym dziełem dobiegła końca. Teraz z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie głosowania, które będzie miało miejsce na terenie sklepu Leroy Merlin Kraków – Bonarka. O szczegółach poinformujemy Państwa już wkrótce, bo oczywiście liczymy również na Wasze głosy!
Opiekę nad uczniami przygotowującymi „Eko-jajo na Wielkanoc” sprawowały panie: M. Majka, R. Zawora i J. Michałek-Balonek.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus