Zajęcia ruchowe

W Zespole Szkół Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce przeprowadzany jest szereg zajęc ruchowych dostosowanych do możliwości i zainteresowań każdego z uczniów. Na nowoczesnej hali sportowej uczymy się i doskonalimy elementy techniczne takich gier zespołowych jak piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, ringo, gry indywidualne tenis stołowy i badminton oraz dla młodszych gry i zabawy ruchowe o różnym charakterze. Powyższe dyscypliny możemy również realizować na wielofunkcyjnym boisku typu orlik, a ponad to na specjalnie przygotowanej bieżni tartanowej kształtować technikę biegową, wytrzymałość i szybkość. Do dyspozycji uczniów jest również siłowania wyposażona w atlas,rowerki stacjonarne, steper, a także mnóstwo sprzętu potrzebnego do wzmacniania wszystkich partii mięśniowych. Ćwiczenia gimnastyczne, rytmiczne, korygujące wady postawy oraz ogólnorozwojowe przeprowadzane są w Sali Integracyjnej. Dopełnieniem tych zajęć są częste zawody i turnieje rangi szkolnej i między szkolnej dające możliwość posmakowania rywalizacji, zwycięstwa i emocji związanych z kibicowaniem.

Opracował: M. Mikołajczyk

Facebooktwittergoogle_plus