„Żabi król”

Ostatni tydzień przed feriami zimowymi obfituje w naszej szkole w rozmaite ciekawe wydarzenia. Ostatnim był spektakl „Żabi król” w wykonaniu aktorów Studia Małych Form Teatralnych Art-Re z Krakowa. Dzieci miały okazję obejrzeć nowatorską adaptację baśni braci Grimm, w której książę zostaje zmieniony w żabkę przez złą czarownicę i jedynie pocałunek księżniczki może go odczarować. W poszukiwaniach przeszkadza mu zła czarownica i przenosi księcia w świat współczesny. Tu nasz tytułowy Żabi król gubi się w gąszczu ulic, a odnaleźć się w miejskim zgiełku pomaga mu mała Zuzia. W treść przedstawienia zostały wplecione zasady ruchu drogowego. Dzieci poznały podstawowe znaki drogowe i nauczyły się bezpiecznego zachowania na drodze. Oczywiście bajka miał swoje szczęśliwe zakończenie. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Niepublicznego Specjalnego Punktu Przedszkolnego „Teraz my” w Wieliczce.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus