Premiera filmu „Wakacje smoka Bonawentury”

W piątek 18 grudnia w auli Kampusu Wielickiego odbyła się uroczysta premiera filmu animowanego „Wakacje smoka Bonawentury”, który powstał w trakcie realizacji projektu „Lalka Anima. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej”. Realizatorem projektu był Dom Kultury „Podgórze” – Dwór Czeczów w Krakowie, a udział w nim wzięli uczniowie SP nr 111 i SP nr 124 z Krakowa oraz uczniowie Zespołu Szkół im. Brata A. Kosiby w Wieliczce. Projekt został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Trwająca blisko 10 miesięcy wspólna praca dzieci przyniosła nie tylko konkretne efekty w postaci podniesienia jakości kształcenia, ale przede wszystkim nauczyła je współodpowiedzialności, tolerancji i nawiązywania pozytywnych relacji w grupie. Dla niepełnosprawnych uczniów z ZS im. Brata A. Kosiby miała ogromny walor terapeutyczny, była również nowatorskim rozwiązaniem w naszej praktyce szkolnej. Na premierę filmu tłumnie przybyli zaproszeni goście oraz uczestnicy projektu ze swoimi rodzinami. Już przy wejściu można było zachwycić się wspaniałą scenografią do filmu – sześcioma krainami, przez które wędrował nasz filmowy bohater – Bonawentura. Punktualnie o godzinie 18.00 w bajkowej scenerii auli Kampusu Wielickiego rozpoczęła się uroczystość, w trakcie której nie zabrakło wspaniałych występów teatralnych i tanecznych młodych artystów spod znaku Bonawentury, a przede wszystkim podziękowań i ciepłych słów kierowanych do realizatorów projektu i jego uczestników. Wyjątkowym wyróżnieniem doceniono panią kierownik Domu Kultury „Dwór Czeczów” Magdalenę Piędel. Otrzymała ona medal „Przyjaciela Szkoły” za ogromne serce, wrażliwość i zaangażowanie w podejmowaniu inicjatyw na rzecz niepełnosprawnych uczniów Kosiby. Mamy nadzieję, że to nie ostatnie takie artystyczne przedsięwzięcie, w którym udział mogli wziąć uczniowie naszej szkoły!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus