Warsztaty improwizacji muzycznej

Powoli dobiega końca projekt „LALKA ANIMA. Warsztaty budowania lalek, improwizacji i animacji poklatkowej” prowadzony przez Dwór Czeczów w Krakowie, w którym uczestniczymy od marca b.r. Po części plastycznej i fotograficznej tzw. animacji poklatkowej nadszedł czas na tworzenie podkładu muzycznego czyli warsztaty improwizacji muzycznej, które z wielkim zaangażowaniem i pasją poprowadził pan Tomasz Chołoniewski – perkusista, pedagog, zajmujący się muzyką improwizowaną. Pokazał nam, że muzykę można skomponować nie tylko z dźwięków prawdziwych instrumentów ale także z przedmiotów codziennego użytku takich jak metalowe miski czy garnki. Nasi uczniowie mieli okazję grać na instrumentach perkusyjnych, klawiszowych, marakasach, dzwonkach oraz na wspomnianych już miskach i garnkach. Warsztaty sprawiły wiele radości, pozwoliły nam poczuć się jak w prawdziwej orkiestrze, która pod kierunkiem dyrygenta – pana Tomka gra muzykę improwizowaną.
Już niedługo, bo 18 grudnia w auli naszej szkoły będzie miała miejsce premiera animowanego filmu „Wakacje smoka Bonawentury” i będzie można usłyszeć efekt tego muzykowania naszych uczniów oraz uczniów ze szkoły 111 w Krakowie.

Opracowała: Renata Zawora

Facebooktwittergoogle_plus