Warsztaty „Bezpieczny internet”

W piątek 13 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak reagować na zagrożenia w internecie oraz jak ich unikać. Poznali zasady bezpiecznego surfowania w sieci oraz zdobyli wiedzę na temat jak chronić swoją prywatność w internecie. Uczniom zwrócono uwagę na niebezpieczeństwa związane z nawiązywaniem nowych znajomości w sieci. Podkreślono, że nie można ufać osobom poznanym w internecie, ani też wierzyć we wszystko co o sobie mówią. Uczniowie zapoznali się również z Netykietą, czyli Kodeksem Dobrego Zachowania w Internecie. Warsztaty dla uczniów poprowadzili specjaliści z Towarzystwa Rodzin i Przyjaciół Dzieci Uzależnionych „Powrót z U” w Krakowie.

Opracowała: Małgorzata Majka

bezpieczny_Internet

Facebooktwittergoogle_plus