Konkurs „Szlachetne zdrowie”

W poniedziałek 16 listopada uczniowie klasy 6L, 2G, 3Gż, 1PP, 2PP oraz podopieczni ze ŚDS w Tomaszkowicach wzięli udział w konkursie „Szlachetne zdrowie”. Jego celem było propagowanie wśród uczestników wiedzy prozdrowotnej oraz zdrowego stylu życia. W rywalizacji zmierzyło się ze sobą 8 drużyn, do których zawodnicy zostali przydzieleni w drodze losowania. Uczestnicy zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi i praktycznymi, z których najwięcej emocji dostarczyły takie jak: picie soku przez rurkę na czas, tworzenie kanapek przypominających zwierzątka, układanie gigantycznych puzzli, obieranie jajek ze skorupek na czas czy wreszcie rozpoznawanie po smaku różnych warzyw. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu oraz sprawiedliwym przyznawaniu punktów za wykonanie poszczególnych zadań czuwało jury konkursu: pani Magdalena Sitko i Paulina Szyszkowicz.
3 zwycięskie drużyny otrzymały nagrody i dyplomy, pozostali uczestnicy nagrody pocieszenia.

Wyniki rywalizacji:

I miejsce: Natalia (kl. 1PP), Kuba (kl. 2G), Marcin (kl. 2G)
II miejsce: Tomek (kl. 1PP), Adrian (kl. 1PP), Paulina (ŚDS Tomaszkowice)
III miejsce: Lucyna (ŚDS Tomaszkowice), Piotr (kl. 1PP), Mateusz (kl. 6L)

Konkurs „Szlachetne zdrowie” przygotowały panie: Małgorzata Majka i Kinga Biel.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus