Wśród aniołów i świętych

28 października klasy 6L, 3 GŻ i 1PP odbyły kolejną niesamowitą podróż. W zabytkowych wczesnorenesansowych ścianach Pałacu Biskupa Erazma Ciołka uczniowie przenieśli się w fantastyczny świat, w którym przeplatają się cuda, czary i wiara. W tym świecie spotkali się z uwięzioną w lochach św. Małgorzatą, walczącym ze smokiem św. Jerzym, ognistym wojownikiem Archaniołem Michałem czy zwiastującym narodzenie Jezusa Archaniołem Gabrielem. Z dużym zainteresowaniem wysłuchali legend o ich życiu i heroicznych czynach, a szczególnie utkwiła im w pamięci sylwetka pełnego życzliwości i dobroci św. Mikołaja, biskupa z Miry.
Na zakończenie uczniowie wcielili się w role malarzy portrecistów – każdy z nich wykonał pracę przedstawiającą jednego z poznanych świętych, a zadaniem pozostałych było odgadnięcie, kto znajduje się na portrecie.

Opracowała: Agnieszka Romańska

Facebooktwittergoogle_plus