Obchody Święta Niepodległości

Reprezentacja uczniów naszej szkoły oraz nauczyciele uczestniczyli w środę 11 listopada w uroczystej mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny w kościele św. Klemensa w Wieliczce. Na uroczystość z okazji Święta Niepodległości przybyli mieszkańcy Wieliczki, wśród nich kombatanci, młodzież oraz przedstawiciele władz samorządowych i wielickich instytucji. Po nabożeństwie w kierunku pomnika Odrodzenia Polski wyruszył uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych prowadzony przez Reprezentacyjną Orkiestrę Dętą Kopalni Soli „Wieliczka”. Wśród składających pod pomnikiem wieńce i wiązanki kwiatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły. W ten sposób upamiętniliśmy 97 rocznicę odzyskania przez naród polski niepodległości.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus