Warsztaty pszczelarskie

 W piękne słoneczne przedpołudnie 9 października klasy IIIU oraz VUB wzięły udział w niezwykle wartościowych warsztatach pszczelarskich, które poprowadził właściciel pasieki – pan Włodzimierz Gądek z Targowiska. Uczniowie dowiedzieli się jak powstaje miód, poznali jego wartości odżywcze, zachwycali się zapachem, kosztowali, smakowali… ach jaki był pyszny! Mieli niepowtarzalną okazję zobaczyć jak wygląda ul od środka, atrakcją była również możliwość przymierzenia oryginalnego stroju pszczelarza. Na koniec pan Włodzimierz przygotował dla uczniów miłą niespodziankę: grill z pysznymi kiełbaskami. W podziękowaniu za wspaniałą lekcję w terenie, dzieci przygotowały prezent – własnoręcznie wykonaną pracę plastyczną – pszczoły z papierowych talerzyków. Gospodarz pożegnał nas szerokim uśmiechem i zaprosił na kolejne warsztaty latem. Serdecznie dziękujemy za gościnę!

Magdalena Kaczor, Renata Zawora

Facebooktwittergoogle_plus