Sukces Klaudii!

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 3Gż Klaudia Gil została laureatką wojewódzkiego konkursu „Z kamienia i historii – konkurs dla dzieci i młodzieży na e-przewodniki po Małopolsce” realizowanego w ramach projektu Aplikacja internetowa do tworzenia e-przewodników po Małopolsce. Organizatorem było Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa „Tęcza”, Miasto Kraków oraz portal www.bajkopisarze.pl. Pracę nad przewodnikiem Klaudia rozpoczęła już w czasie wakacji, kiedy to poznawała i przedstawiała na rysunkach i fotografiach Zamek Żup Krakowskich w Wieliczce. Ten bowiem ciekawy zakątek Małopolski postanowiliśmy zaprezentować w konkursie. Następnie pod kierunkiem pani Małgorzaty Majki powstały zabawne wierszyki, które miały zachęcić turystów do głębszego poznania historii i losów Zamku Żup Krakowskich oraz wizyty w górniczym mieście – Wieliczce.
Uroczystość wręczenia nagród miała miejsce w czasie XIX Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie. Klaudia z dumą i wzruszeniem odebrała nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie. Serdecznie dziękujemy Mamie Klaudii za zaangażowanie i pomoc w tworzeniu przewodnika!

Zapraszamy do obejrzenia przewodnika Klaudii:

O Zamku Żup Krakowskich opowiada Klaudia i jej rycerska gwardia

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus