Każdy dzień jest podróżą przez historię

Deszcz i zimno nie zniechęciły uczniów klas 6L, 3 GŻ i 1PP do wzięcia udziału w muzealnej lekcji. To niecodzienne ,,spotkanie z historią’’ odbyło się 16 października w Muzeum Narodowym w Krakowie. Panujący tam nastrój, znajdujące się w gablotach eksponaty oraz opowieści pani Ani przeniosły wszystkich w zamierzchłe czasy średniowiecza. Dzieci dowiedziały się wiele o życiu ówczesnego rycerstwa, zarówno podczas wojen, jak i w czasie pokoju. Turnieje, uczty, muzyka, gry i zabawy…… – uczniowie odkrywali różne oblicza ,,wieków średnich’’ i z zainteresowaniem oglądali średniowieczne przedmioty codziennego użytku, stroje i broń ( szczególnie dużo emocji wzbudziły elementy uzbrojenia, zwłaszcza zbroje, miecze i tarcze).
Wszyscy po raz kolejny przekonali się, że historia wcale nie musi być nudna i z niecierpliwością oczekują kolejnych ,,wędrówek w przeszłość’’.

Opracowała: Agnieszka Romańska

Facebooktwittergoogle_plus