Niezwykłe spotkanie

„Człowiek jest wielki nie przez to,
co posiada lecz przez to kim jest.
Nie przez to, co ma lecz przez to,
czym dzieli się z innymi”
Jan Paweł II

Któż z nas nie lubił, kiedy w dzieciństwie babcia lub dziadek opowiadali mu bajki… Były to tajemnicze chwile, do których jeszcze dziś, będąc trochę starsi, sięgamy pamięcią. Najwspanialsze było to, że babcia czy dziadek mieli dla nas czas. Seniorzy z Klubu Seniora działającego w Dworze Czeczów w Krakowie też poświęcili swój czas naszym uczniom i w poniedziałek 19 października odbyło się w naszej szkole niezwykłe, międzypokoleniowe spotkanie. Uczniowie obejrzeli popis wspaniałych umiejętności recytatorskich i aktorskich naszych Gości w ramach programu „Mądra szkoła czyta dzieciom”. Lokomotywa, Samochwała, Czerwony Kapturek, Słoń Trąbalski oraz inne utwory w wykonaniu Seniorów przeniosły dzieci we wspaniały świat bajek.

To niezwykłe spotkanie udowodniło nam, że można dzielić się swoimi talentami i że radość dawania siebie jest ogromna. Seniorzy poczuli satysfakcję a dzieci poznały nowe babcie i dziadka, których często nie mają, lub z którymi nie utrzymują kontaktu z różnych przyczyn. Nowe babcie i dziadek obdarowali dzieci nie tylko swoim wolnym czasem ale sprawili, że dzieci polubili ich jak własnych.

Opracowała: Kinga Biel

 

Facebooktwittergoogle_plus