Dzień Nauczyciela

Obchody Dnia Nauczyciela w naszej szkole tradycyjnie rozpoczęto ślubowaniem. Pani Dyrektor Bożena Prochwicz uroczyście pasowała młodszych i starszych pierwszoklasistów na uczniów naszej szkoły. Z okazji nauczycielskiego święta wychowankowie przygotowali dla nauczycieli specjalny program artystyczny. Zebrani usłyszeli ilustrowany muzyką monolog nauczyciela (piosenkę o wakacjach nuciła cała sala), zobaczyli trzy nauczycielskie typy edukujące (każdy próbował zgadnąć, czy jest Bazyliszkusem, Gestikulsem czy Slalomusem) i zapoznali się z niezbędnymi każdemu nauczycielowi pomocami dydaktycznymi (przydałaby się taka tuba nagłaśniająca!). Nie zabrakło też wierszy, których słowami dzieci podziękowały uczącym. Występ uświetniła piosenka ze wspaniałym solo na saksofonie i gitarze. Na koniec przedstawicielom kadry nauczycielskiej rozdano „Kwiatowe Oscary”. Uroczystość pomogły dzieciakom przygotować A. Romańska, K. Majcherczyk, E. Turakiewicz, E. Maciejewska.

Opracowała: Katarzyna Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus