„Być jak Skalski”

Piątkowy poranek 25 września powitał nas zachmurzonym niebem i kroplami deszczu. Niesprzyjająca aura nie odstraszyła jednak amatorów wycieczki do Muzeum Lotnictwa w Krakowie, i tak wyruszyliśmy po naszą podniebną przygodę. W drodze z okien tramwaju linii „9” podziwialiśmy nową estakadę w Krakowie Płaszowie oraz pociągi widoczne na torach kolejowych poniżej wiaduktu. W Parku Lotników w Krakowie na szczęście nie spadła prawie ani jedna kropla deszczu i udało się nam zobaczyć wszystkie atrakcje zaplanowane w ramach warsztatów „Być jak Skalski”. W ten sposób poznaliśmy jednego z najwybitniejszych polskich pilotów II wojny światowej i jego rolę w czasie słynnej bitwy o Anglię. Zobaczyliśmy najważniejsze samoloty z tego okresu np. Spitfire’a i Messerschmitta. Wyjątkową atrakcją była możliwość wejścia do środka śmigłowca, którym podróżował w czasie pielgrzymek po Polsce papież Jan Paweł II. Niektórym uczestnikom wycieczki udało się nawet posiedzieć przez chwilę w fotelu, w którym odbywał podniebne podróże Ojciec Święty.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus