Trening z Grzegorzem Sudołem

16 września gościliśmy w naszej szkole znakomitego polskiego lekkoatletę, wielokrotnego Mistrza Polski, wicemistrza Europy, brązowego medalistę Mistrzostw Świata i trzykrotnego olimpijczyka – pana Grzegorza Sudoła, który zaprosił uczniów do udziału w niecodziennym treningu. Konkurencja, w której specjalizuje się pan Grzegorz to chód sportowy. Dla wielu uczniów naszej szkoły był to pierwszy kontakt z tą dyscypliną sportu. Nasz gość w niezwykle barwny i żywiołowy sposób zaprezentował uczestnikom treningu w jaki sposób pokonuje się trasę marszem i jakie zasady obowiązują w tej niezwykłej specjalności lekkoatletycznej. Najważniejsze przepisy chodu sportowego nakazują zawodnikowi ciągły kontakt z podłożem (zawsze jedna ze stóp musi dotykać podłoża), co uniemożliwia pokonywanie trasy biegiem oraz wyprostowanie w kolanie nogi pozostającej z tyłu. Za złamanie tych zasad sędziowie rozmieszczeni wzdłuż trasy mogą dać zawodnikowi ostrzeżenie. Trzy ostrzeżenia powodują wykluczenie z zawodów. Uczniowie z wielkim zapałem wykonywali ćwiczenia pod czujnym okiem naszego mistrza, który na zakończenie treningu nagrodził najlepszego uczestnika treningu złotym medalem. Jego zdobywcą został Konrad Zapiór z klasy 3G. Gratulujemy!
Bardzo serdecznie dziękujemy panu Grzegorzowi Sudołowi za współpracę, bezinteresowną pomoc i serce okazane naszym wychowankom!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus