Spotkanie z prehistorią w Jaskini Wierzchowskiej

10 czerwca odbyła się wycieczka do Jaskini Wierzchowskiej. Jaskinia Wierzchowska posiada najdłuższą trasę turystyczną ze wszystkich jaskiń w Polsce. Prowadzi ona krętym Przesmykiem Długim poprzez Salę z Kotłami i Hotelik do największej komory jaskiniowej – Sali Balowej i dalej do Sali Człowieka Pierwotnego. Ściany i strop komór pokrywa ładna szata naciekowa. Dużą atrakcją są nietoperze (gł. podkowce małe) oraz pająki meta menardi. Jaskinię Wierzchowską można zwiedzać z wykwalifikowanym przewodnikiem. Grupa 43 uczniów z rodzicami i nauczycielami brała udział w spotkaniu z prehistorią . Zwiedzaliśmy jaskinię z przewodnikiem, spotkaliśmy się z jaskiniowcami, którzy zorganizowali nam gry i zabawy. Po wyjściu z bardzo zimnej jaskini upiekliśmy kiełbaski na ognisku. Wycieczka bardzo się wszystkim spodobała.

Opracowała: M. Sitko

Facebooktwittergoogle_plus