Dzień Patrona Szkoły

Dnia 3 czerwca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona Brata Alojzego Kosiby. Szkolne uroczystości rozpoczął konkurs wiedzy o bracie Alojzym Kosibie przygotowany przez polonistki A. Romańską i K. Majcherczyk. Startujący musieli wykazać się znajomością fragmentów biografii „Alojzeczka”. Padały pytania o zakon franciszkanów, klasztor, obowiązki i zamiłowania braciszka. Przedstawiciele poszczególnych klas gimnazjum wykazali się dużą wiedzą, a po podsumowaniu wyników okazało się, iż III miejsce przypadło Patrykowi Barańskiemu z klasy 1g, II – Grzesiowi Kuli z kl. 2g. Pierwsze miejsce zajęła Asia Kocemba z klasy 3g. Ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród odbyło się na auli.

Wspaniałą atrakcją był  o godz. 9.00 w auli szkolnej występ nauczycieli ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Skawinie. Artyści zaprezentowali instrumenty muzyczne oraz zagrali na nich wybrane przez siebie utwory. Wystąpili: prof. Oskar Gut- nauczyciel akordeonu wraz z uczniami ze Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieliczce, prof. Krzysztof Węgrzyn – nauczyciel puzonu, prof. Magdalena Kurek- akompaniament, prof. Bernadeta Gromek-Caputa- nauczycielka fletu oraz prof. Lesław Ryński- nauczyciel instrumentów perkusyjnych. Występ artystów wywołał zachwyt uczniów, nauczycieli i rodziców, pozostawił miłe, niezapomniane wrażenia.

Następnie odbyło się przedstawienie pt.: „Kopciuszek”, w którym grali rodzice i był to najlepszy prezent jaki dzieci mogły otrzymać z okazji Dnia Dziecka. Wszyscy oglądali przedstawienie z zapartym tchem i z niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. W przedstawieniu można było obejrzeć brawurowe role Macochy i złych Sióstr. Każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie. Doskonałą grę rodziców uzupełniły fantastycznie dobrane stroje. Wysiłek wszystkich rodziców biorących udział w przedstawieniu został zrekompensowany uśmiechami dzieci i fantastyczną atmosferą jaka panowała na sali.  W teatrzyku wystąpili: Irena Miękina- macocha, Marta Stawarz- Haneczka, Małgorzata Warchoł- Kasieńka, Iwona Witomska- Kopciuszek, Maciej Witomski- Królewicz, Teresa Korta- wróżka, Bernadeta Łazarczyk- herold, Anna Kostecka-kobieta. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom!!

Następnie nagrody otrzymali laureaci powiatowego konkursu fotograficznego „ Wiosna ma milion barw”, plastycznego „ Ulubiony bajkowy bohater” oraz czytelniczego i wiedzy o patronie szkoły.

Kolejnym punktem programu był konkurs o tytuł „Damy i Dżentelmena”. Do konkursowych zmagań stanęły trzy pary: Iwonka i Tomek, Natalia i Patryk oraz Ada i Marcin. Wszyscy podjęli wyzwanie i sprawdzili swoje umiejętności w zakresie wiązania krawatów, wręczania kwiatów, liczenia pieniędzy czy rozpoznawania kuchennych przedmiotów. Śmiechu było wiele, publiczność reagowała żywiołowo i często wspomagała kandydatów podpowiedziami. Jury skrupulatnie obliczało punkty. Okazało się, że tytuł Pierwszej Damy zdobyła Adrianna, a Pierwszego Dżentelmena – Tomek. Wszyscy kandydaci otrzymali upominki. Konkurs przygotowały: A. Romańska i K. Majcherczyk.

Podczas uroczystości na auli rozwiązano także konkurs „Bohaterowie naszych książek” związany z obchodami Miesiąca Książki przygotowany przez polonistki. Przez miesiąc w gablocie na korytarzu prezentowano portrety książkowych postaci, m.in. Pippi, hobbita Frodo czy Kubusia Puchatka. Zadaniem uczniów było ich rozpoznanie. Wybrano osiem poprawnych odpowiedzi, a główną nagrodę wylosował Sebastian Ślusarek.

Po obejrzeniu występów uczniowie mogli się rozruszać na sali gimnastycznej tańcząc z młodzieżą z PCKZiU.

Poczęstunek ufundowała Rada Rodziców oraz sponsorzy:  CEDROB S.A. , UNIMIĘS Sp. z.o.o., Piekarnia Kazimierz & Adam & Franciszek Pierzyca sp.j.

WSZYSTKIM SPONSOROM SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!

Opracowała: K.Biel, P. Szyszkowicz, M.Ryńska, K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus