Cricoteka

5 czerwca, uczniowie klasy 4UB, 5L i 2Gż wraz z wychowawczyniami: M.Majką A. Romańską i R. Zaworą wzięli udział w niezwykłej wycieczce do Krakowa. Zwiedziliśmy Bazylikę Bożego Ciała a następnie korzystając z pięknej pogody spacerkiem udaliśmy się na kładkę pieszo-rowerową łączącą Podgórze z Kazimierzem zwaną Kładką Ojca Bernatka, na której podziwialiśmy kłódki powieszone przez turystów jak i mieszkańców Krakowa. Kładką Bernatka udaliśmy się do celu naszej wycieczki znajdującego się na drugim brzegu Wisły: do Cricoteki – ośrodka dokumentacji sztuki Tadeusza Kantora w Krakowie. Oprócz wielu ciekawych obiektów scenicznych i rekwizytów z planu teatralnego Teatru Cricot związanych z twórczością Kantora, uczniowie zobaczyli rzeźby i obrazy a także mogli posłuchać fragmenty sztuk teatralnych.
Cricotekę zwiedziliśmy w ramach XVI Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków ze wzajemnością”.

Opracowała: R. Zawora

Facebooktwittergoogle_plus