Poznajemy wielickie urzędy

W słoneczny dzień 17 marca uczniowie gimnazjum wraz z nauczycielkami wybrali się z wizytą do wielickich urzędów. Odwiedziliśmy Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, gdzie dzięki uprzejmości pracujących tam Pań dowiedzieliśmy się, jak wyglądają różnego rodzaju wnioski i jak je wypełniać, kto może starać się o świadczenie socjalne, na czym polega praca asystenta rodziny i jakie ulgi może zyskać posiadacz Wielickiej Karty Dużej Rodziny. Następnie udaliśmy się do wielickiego Magistratu, gdzie rozmawialiśmy z Panią Urszulą Rusecką, Pełnomocnikiem Burmistrza ds. Edukacji oraz Panem Rafałem Ślęczką, Zastępcą Burmistrza ds. Społecznych. Dowiedzieliśmy się tam, jak wygląda praca poszczególnych urzędów. Nie zabrakło pytań o rajdy samochodowe, których Pan Rafał Ślęczka jest fanem i promotorem. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, zostaliśmy poczęstowani słodkościami oraz obdarowani upominkami.

Serdecznie dziękujemy Pani Urszuli Ruseckiej, Pełnomocnikowi Burmistrza ds. Edukacji, za ogromną pomoc w organizacji wycieczki.

Opracowała: K. Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus