„Jaś i Małgosia”

16 marca klasa IL oraz  IVuB wraz z paniami: A.Lenart, R.Zawora oraz A.Kasprzyk wybrały się do Teatru Współczesnego do Krakowa na przedstawienie Jaś i Małgosia. Bajka choć oparta na wersji Braci Grimm  to zagrana w nieco współczesnej, nowoczesnej wersji.  Zła macocha  zmieniła się w dobrą kochającą mamę Jasia i Małgosi pokazując tym samym, że dobro wygrywa ze złem a każdy ma szanse na zmianę swojego zachowania i zasługuje na nową szanse. Znakomita gra aktorów, przepiękna scenografia oraz kostiumy  zachęciła nas do zaplanowania kolejnej wizyty  teatrze.

Po spektaklu odbyły się krótkie warsztaty, podczas których dzieci miały okazje zobaczyć maski oraz dowiedzieć się z czego je wykonano. Atrakcją dla dzieci była możliwość  przymierzenia maski i odegranie krótkiej scenki pod okiem aktorki. Tym razem Wojtuś w roli  Wilka sprawdził się znakomicie.

Ogromne podziękowania dla Dyrekcji Teatru Współczesnego za umożliwienie naszym uczniom obejrzenia tego niezwykłego spektaklu.

Opracowała: Renata Zawora

Facebooktwittergoogle_plus