XV Festiwal Sportu – wyniki

XV Festiwal Sportu

Zapraszamy do fotogalerii autorstwa Piotra Gibasa

 10 lutego w CSiR Politechniki Krakowskiej odbył się XV Festiwal Sportu dla dzieci niepełnosprawnych z terenu woj. małopolskiego, którego współorganizatorem był wielicki Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby. Czas biegnie szybko i organizatorom trudno było uwierzyć, że od pierwszego spotkania niepełnosprawnych dzieci w gościnnych progach Politechniki minęło prawie 15 lat! Tegoroczny Festiwal Sportu był też wyjątkowy ze względu na to, że odbył się w roku jubileuszu 70-lecia Politechniki Krakowskiej, a o wpisanie tej imprezy do jubileuszowych wydarzeń upomniały się władze uczelni. Patrząc na roześmiane twarze najmłodszych uczestników Festiwalu przychodziła do głowy jedna myśl, że tych właśnie maluchów nie było jeszcze na świecie, kiedy po raz pierwszy udało się stworzyć niepełnosprawnym dzieciom godziwe warunki do sportowej rywalizacji i dać im poczucie satysfakcji oraz radości z osiągania sukcesów sportowych. Przez te wszystkie lata od naszych małych sportowców uczyliśmy się wytrwałości, zrozumienia dla inności i tolerancji. W tym roku jak zwykle nie brakowało chętnych do udziału w sportowych zmaganiach. Gościliśmy zawodników z Tarnowa, Oświęcimia, Miechowa, Skawiny, Złotej, Kobylanki, Krakowa oraz współgospodarzy z Wieliczki. Rywalizacja była zacięta, tym bardziej cieszą wysokie lokaty uczniów Kosiby. Na II miejscu w grupie młodszej dziewcząt uplasowała się Wiktoria Wojciechowska, a w grupie starszej dziewcząt również II miejsce zajęła Iwona Owsianka. Natomiast wśród chłopców najlepszy okazał się Piotr Jania, który zajął III miejsce w grupie starszej. Zawodnicy z Wieliczki świetnie wypadli również w rywalizacji drużynowej, w której zdobyli I miejsce. Tradycyjnie wsparcia dla imprezy udzieliły władze Politechniki Krakowskiej, CSiR PK oraz Pełnomocnik Rektora PK ds. osób niepełnosprawnych Jan Ortyl. Partnerami imprezy byli również: Spax Polska Sp. z o.o., Kopalnia Soli „Wieliczka” Trasa Turystyczna Sp. z o.o., „Sektor” z Myślenic, Cukiernia „Krakowskie Wypieki”, Tauron Dystrybucja, Forever Sport&Fashion, Klub „Prominent” oraz SCK „Kwadrat”.

Opracowała: Małgorzata Majka

Wyniki rywalizacji indywidualnej:

Grupa młodsza dziewcząt

I miejsce – Michalina Chrobak – Oświęcim
II miejsce – Wiktoria Wojciechowska – Wieliczka
III miejsce – Anna Rak – Kraków Zakątek
IV miejsce – Aleksandra Iżykiewicz – Kobylanka

Grupa starsza dziewcząt

I miejsce – Magda Szarawara – Kraków Praska
II miejsce – Iwona Owsianka – Wieliczka
III miejsce – Karolina Chrobak – Złota
IV miejsce – Natalia Strzemposz – Kraków – Niecała
IV miejsce – Joanna Merek – Oświęcim

Grupa młodsza chłopców

I miejsce – Krzysztof Długopolski – Kraków Praska
I miejsce – Krzysztof Łada – Kraków Zakątek
II miejsce – Maciej Rusin – Oświęcim
III miejsce – Bartłomiej Ogieła – Złota
III miejsce – Wojciech Chrobak – Złota

Grupa starsza chłopców

I miejsce – Krystian Różycki – Tarnów
II miejsce – Sebastian Lasoń – Kraków Niecała
III miejsce – Konrad Kędra – Kobylanka
III miejsce – Piotr Jania – Wieliczka

Rywalizacja drużynowa:

I miejsce: ZS Wieliczka II
II miejsce: SOSW Złota
III miejsce: SOSW nr 3 Kraków – Praska
IV miejsce: SOSW Kobylanka
V miejsce: SOSW Tarnów
VI miejsce: ZSS nr 14 Kraków – Sportowe
VII miejsce: SOSW nr 6 Kraków – Niecała
VIII miejsce: OREW Miechów
IX miejsce: SOSW Skawina
X miejsce: ZSS nr 4 Kraków – Zakątek
XI miejsce: ZSS nr 6 Kraków – Ptaszyckiego
XII miejsce: SOSW Oświęcim II
XIII miejsce: SOSW Oświęcim I
XIV miejsce: ZS Wieliczka I

Nagrody FAIR PLAY:

1. Maksymilian Bień – Kraków Praska
2. Gabrysia Sałapatek – Kraków Niecała
3. Weronika Lenda – Kraków Zakątek
4. Angelika Dąbroś – SOSW Tarnów
5. Kacper Szwajca – SOSW Oświęcim I
6. Karolina Chrobak – SOSW Złota
7. Ola Iżykiewicz – SOSW Kobylanka
8. Piotra Maciborek – SOSW Oświęcim II
9. Klaudia Maślanka – OREW Miechów
10. Emilka Kęsek – Wieliczka
11. Kuba Gadzina – Kraków – Ptaszyckiego
12. Michał Ruchlewicz – SOSW Skawina
13. Mariusz Kijania – Kraków – os. Sportowe
14. Iwona Owsianka – Wieliczka

Za udział dziękują organizatorzy:

logo-zskosibylogo-pk-70-latlogo-pklogo-aszlogo-csir

oraz partnerzy:

logo-spaxlogo-tauron-dystrybucjalogo-fakrologo-sektorlogo-kopalnia-solilogo-cukiernia-krakowskalogo-kwadratlogo-foreverlogo-prominentlogo-dziennik-polski


Facebooktwittergoogle_plus