Majsterkowo

W markecie budowlanym Castorama w Krakowie 30 stycznia odbyły się warsztaty edukacyjne „Majsterkowo”, w których uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Zajęcia te miały na celu zwiększenie świadomości ekologicznej uczniów oraz pobudzenie ich kreatywności. Pod okiem specjalistów z Castoramy nasi uczniowie doskonalili swoje zdolności manualne m.in. ucząc się jak zbudować samolot z gotowych elementów drewnianych. Okazało się, że majsterkowanie jest łatwe i dodatkowo sprawia wiele satysfakcji. Uczestnicy warsztatów z wielkim przejęciem wbijali gwoździki, sklejali, malowali, dopasowywali poszczególne elementy samolotu i wcale nie potrzebowali do tego pomocy dorosłych. Stukanie młotkiem było dla wszystkich wielką frajdą! Gotowe samoloty prezentowały się wspaniale i jakże wielka była satysfakcja dzieci z ich wykonania!

W trakcie pobytu w Castoramie uczniowie poznali również wszystkie działy sklepu, zobaczyli jak pracuje się z użyciem wózków widłowych, obserwowali pracę z różnymi urządzeniami w stolarni, mieszalni farb oraz dowiedzieli się jakich zasad bezpieczeństwa należy przestrzegać na terenie marketu budowlanego. W „Majsterkowie” uczestniczyli uczniowie klas: 4UB, 5L, 5U, 2Gż oraz 1PP.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus