„Wiem, co jem”

Uczniowie klasy 1G, 2G, 3G, 2Gż i 1PP uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych „Wiem, co jem” zorganizowanych w ramach programu „Trzymaj formę”. Na początku zajęć uczestnicy wysłuchali krótkiego wykładu na temat zasad zdrowego odżywiania się i obejrzeli prezentację, z której mogli dowiedzieć się jakich produktów należy unikać w codziennej diecie, a które koniecznie powinny znaleźć się w naszym jadłospisie. Koncentracja uwagi uczniów została natychmiast sprawdzona w krótkim quizie, w czasie którego należało wykorzystać informacje przekazane wcześniej przez prowadzącą wykład panią Edytę. Za każdą prawidłową odpowiedź można było zdobyć nagrodę, którą uczestnik losował z czarodziejskiej skrzynki pełnej niespodzianek. Ochotników nie brakowało!

Kolejnym punktem warsztatów był filmik „10 zasad zdrowego odżywiania się” oraz zadanie polegające na odnalezieniu 15 nazw owoców ukrytych w wykreślance. Na zakończenie wszyscy uczestnicy zaproszeni zostali na poczęstunek; zdrowe owoce i pyszny sok pomarańczowy!

Warsztaty przygotowały panie: E. Maciejewska i M. Majka.

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus