Listopadowy Wawel – wycieczka

Tegoroczny listopad pokazał nam wspaniałe oblicze pięknej złotej jesieni! Korzystając
z pogody i ciepłych promieni słońca grupa uczniów klas gimnazjalnych oraz klasy PPP udała się na wycieczkę w gościnne progi królewskiego zamku na Wawelu. Zwiedzaliśmy wystawę „Wawel zaginiony” zorganizowaną w budynku wzniesionym na miejscu dawnych wawelskich kuchni. Spacerując po nadwieszonym chodniku oglądać tam można pozostałości po pierwszych zamkowych budowlach oraz znaleziska pochodzących z wykopalisk archeologicznych – kamienne posążki, monety, elementy ubioru i biżuterii. Później poczuliśmy się jak królowie zwiedzając reprezentacyjne komnaty królewskie i zaglądając do prywatnych apartamentów władców. Teraz już wiemy, co to arrasy i kurdybany, jak duża jest sala balowa i ile wawelskich głów spogląda z sufitu jednej z komnat. Wycieczka była bardzo udana! W doskonałych humorach wracaliśmy do Wieliczki.

Opracowała Katarzyna Majcherczyk

Facebooktwittergoogle_plus