Dbamy o nasze zęby

21 listopada miały miejsce warsztaty edukacyjne zorganizowane przez K.Kluska, P.Olipra i R.Zawora oraz panią pielegniarkę Grażynę Gaj na temat higieny jamy ustnej. Uczniowie dowiedzieli się jak należy dbać o zęby oraz co powoduje, że zęby atakuje próchnica. Spotkanie miało charakter warsztatów dlatego każdy miał okazję pod okiem p.Pielegniarki poćwiczyć jak dokładnie należy je myć. W tym celu posłużyły nam ogromne szczęki i takie same wielkie szczoteczki . Kolejnym zadaniem jakie czekało uczestników były zagadki oraz wykonanie plakatu. Wspólnie zaśpiewana piosenka:”Szczotka, pasta, kubek ciepła woda” porwała wszystkich do tańca i teraz już wszyscy wiedzą , że aby „zdrowe żeby mieć, trzeba tylko chcieć”. Na koniec spotkania dzieci poczęstowały się jabłuszkiem.

Opracowała: Renata Zawora

Facebooktwittergoogle_plus