Warsztaty „Majsterkowo”

Uczniowie klasy 4UA, 4UB, 5U oraz 2Gż uczestniczyli w warsztatach „Majsterkowo” zorganizowanych na terenie marketu budowlanego „Castorama” w Krakowie. Na początku uczniowie zwiedzili sklep, w którym klienci mogą znaleźć wszystkie artykuły potrzebne do majsterkowania, budowy, remontu, urządzania domu czy pielęgnowania ogrodu. Mogli zobaczyć w jaki sposób pracownicy sklepu rozmieszczają towary na półkach, mieszają farby, zawieszają wykładziny na specjalnych rolkach czy też obsługują wózki widłowe do przewożenia towarów. Następnie dzieci przystąpiły do pracy. Ich zadaniem było zmontowanie specjalnego stojaka na kubki. Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, przy okazji mogli spróbować w jaki sposób używać automatycznego wkrętaka do śrubek. Potem było już ozdabianie stojaka i bardzo przyjemna część wizyty w gościnnych progach „Castoramy” – poczęstunek. Mamy nadzieję, że już wkrótce znowu będziemy uczestnikami „Majsterkowa”!

Opracowała: Małgorzata Majka

Facebooktwittergoogle_plus